FAALİYET ALANLARIMIZ

İnşaat

AGE İnşaat ve Ticaret A.Ş. 

Yönetim Kurulu Başkanı İnşaat Yüksek Mühendisi Atilla Önen, 1965 yılında kurduğu firması ile proje kontrollüğü, inşaat ve taahhüt işleri yaparak sektörde çalışmalarına başlamıştır.  İş hacminin genişlemesiyle 1974 yılında eczacı Güner Adlı ve Çiler Önen'in katılımlarıyla ile AGE İnşaat ve Ticaret Ltd. Şti. kurulmuştur. AGE İnşaat 1998 yılında anonim şirkete dönüstürülmüştür.

AGE İnşaat kuruluşundan bugüne Türk taahhüt sektöründe geliştirdiği öncü projelerle adından söz ettirmekte, AGE markasını dünyanın dört bir köşesinde geleceğe güvenle taşımaktadır.

www.ageinsaat.com.tr

 

Enerji

AGE Enerji Üretim A.Ş.

AGE Enerji, AGE Şirketler Grubu çatısı altında enerji alanında 24 yıldır faaliyet göstermektedir. 1993 yılında ülkemizdeki ilk Yap-İşlet-Devret hidroelektrik santrallerden olan Fethiye HES AGE Şirketler Grubu’nun enerji sektöründeki ilk yatırımı olmuştur. 

Bu projenin hayata geçirilmesi sırasında elde edilen tecrübe 2001 yılında 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu’nun yürürlülüğe girmesinden sonra yeni projelerin geliştirilmesinde kullanılmış, 2008-2011 yılları arasında Trabzon ilinde 21 MW kurulu güce sahip Sarmaşık I HES ve 22 MW kurulu güce sahip Sarmaşık II HES, Adıyaman ilinde bulunan 30 MW kurulu gücündeki Pınar HES ve Osmaniye ilimizdeki 5 MW kurulu güce sahip Yamaç HES olmak üzere toplamda 78 MW kurulu güce sahip 4 adet HES işletmeye alınmıştır. 

2010-2011 yılları arasında yapılan çalışmalar ve ülkemizin büyüme potansiyeline olan güvenden dolayı Denizli/Sarayköy’de 205 MW kurulu gücünde doğalgaz kombine çevrim santralı projesi yapılmaya karar verilmiş ve 2012 yılı yazında basit çevrim – 2013 yazında da kombine çevrim olmak üzere tesis işletmeye alınmıştır.

Toplam 283 MW’a ulaşan kurulu gücümüzün yanında enerji sektörüne bütünsel bir yaklaşım ile sadece enerji üretiminde değil enerji toptan satış piyasasında istikrarlı büyümemiz devam etmektedir. 

www.ageenerji.com.tr


YAMAÇ Enerji Üretim A.Ş.

YAMAÇ Enerji Üretim A.Ş., 2006 yılında kurulmuştur. Şirket, Osmaniye'de bulunan ve 5,60 MW kurulu gücündeki YAMAÇ HES projesinin yatırımcı firmasıdır.

Ticaret

AGE Elektrik Toptan Satış A.Ş

2009 yılında kurulan AGE Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş., AGE ENERJİ bünyesinde faaliyet gösteren şirketler ve toptan satış piyasasındaki diğer katılımcılar ile birlikte, PMUM'a kayıtlı olarak çalışmaktadır.

www.ucuzelektrikistiyorum.com 


ASYA Meyvesuyu ve Gıda San. A.Ş.

Asya Meyve Suyu ve Gıda San.A.Ş. 1972 yılında kurulup 1975 yılında Nevşehir’e bağlı Avanos ilçesinde yer alan üretim tesislerini açmıştır.

1993 yılında Asya Meyve Suyu ve Gıda San.A.Ş., Avanos’da yer alan üretim tesislerini özellikle elma üretimi bakımından ülkemizin en yüksek kapasitesine sahip olan Göller Bölgesi’nde, Isparta ili Eğirdir ilçesine taşımış. Türkiye’nin en modern meyve suyu konsantre ve püre işleme tesisini inşaa etmiştir. 

Vizyonu, Türkiye'nin meyve ve sebze suyu konsantreleri, püreleri üretimi konusunda müşteri odaklı özel çözümler üreten lider firması olma özelliğini komşu pazarlarda bir tasarım ve üretim üssü haline getirmek ve dünya pazarlarında aranan bir tedarikçi olmak, Asya adını bir dünya markası yapmaktır.

Asya Meyve Suyu ve Gıda San.A.Ş. bugün dünyanın 25 ülkesine yaptığı ihracatları ile Türkiye’miz ekonomisine değer katmaktadır.

www.asyataste.com

 

 

Gayrimenkul

AGE Taşınmaz Yatırım A.Ş. 

AGE Taşınmaz Yatırım A.Ş., AGE Şirketler Grubu bünyesinde 2017 yılında, arazi geliştirme, proje tasarımı, pazarlama ve satış alanlarında hizmet vermek üzere kurulmuştur. 

AGE Taşınmaz Yatırım A.Ş., yarım asıra yaklaşan köklü geçmişiyle inşaat ve taahhüt sektöründe Türkiye'nin öncü projelerine imza atmış AGE markasının verdiği deneyimle, son teknolojik yetkinliklere sahip, mutlu, huzurlu yaşam alanları yaratmak ve zihinlerimizdeki kaliteli yaşam çıtasını yükseltmeye dönük çözümler geliştirmektedir.